Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Resku
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

JAK ZAŁATWIC SPRAWĘ? - Informacje ogólne


JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ?
Informacje ogólne


Podstawową formą załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim w Resku jest forma pisemna. Pisma należy adresować następująco:

Burmistrz Reska
ul. Rynek 1
72-315 Resko

i przesłać pocztą, faksem pod numer: (091) 39-51-205, e-mailem pod adres: resko@resko.pl, lub dostarczyć osobiście do pokoju nr 13 (pierwsze piętro – sekretariat) w Urzędzie Miejskim.

Dostarczone do Urzędu Miejskiego dokumenty są ewidencjonowane i kierowane do odpowiednich komórek organizacyjnych, gdzie następuje ich rozpatrywanie.

Jeżeli zależy nam na tym, by nasz pismo jak najszybciej dotarło do odpowiedniego organu w Urzędzie, dobrym pomysłem jest umieszczenie w jego części nagłówkowej klauzuli zatytułowanej "Dotyczy: " i określeniu w jednym zdaniu treści naszego listu. Dzięki temu osoba segregująca pisma może kierować je do odpowiednich urzędników bez wnikliwego czytania ich zawartości, co owocuje znacznym skróceniem czasu wędrówki dokumentu wewnątrz instytucji.

Należy również pamiętać o tym, że część podań i pism kierowanych do Urzędu Miejskiego wymaga wniesienia opłat skarbowych (czyli popularnie mówiąc: wykupienia znaczków). Zakres, formę oraz wysokość tych opłat reguluje ustawa z dnia 9 września 2000r. - o opłacie skarbowej (Dz. U. 00.86.960)

Niekiedy do załatwienia sprawy niezbędne jest wypełnienie formularza odpowiedniego wniosku. Wszystkie formularze dostępne są w Urzędzie w odpowiedniej komórce organizacyjnej (część formularzy można pobrać z niniejszego serwisu – Dział: Dokumenty i Wnioski).




Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Grzegorz Jaworski 21-02-2005 07:41
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 21-02-2005
Ostatnia aktualizacja: - 21-02-2005 07:41