Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Resku
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Wniosek on-line na cztery sposoby

Za MRPiPS informujemy, jak krok po kroku złożyć wniosek o świadczenie „Rodzina 500 plus” przez internet. 

Wniosek on-line o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą:

Bankowości elektronicznej

Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pośrednictwem 18 banków: Alior Bank SA, Bank BPH SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Bank Zachodni WBK SA, FM Bank PBP SA (Smart Bank), ING Bank Śląski SA, mBank SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, SGB-Bank SA, Bank Ochrony Środowiska SA, Getin Noble Bank SA, Deutsche Bank SA, Credit Agricole Bank Polska SA.

Jak podkreśla resort rodziny, rolą banku jest umożliwienie złożenia wniosku. Nie będzie on weryfikował danych, ani prowadził dalszych działań w zakresie obsługi wniosków. Weryfikacja wniosku i decyzja o przyznaniu świadczenia wychowawczego to zadanie gminy, do której wniosek został złożony.

Dokładna instrukcja wysłania wniosku za pośrednictwem bankowości elektronicznej: 500 plus e-bank. Jak złożyć dokumenty o świadczenie „Rodzina 500 plus”

Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS)

PUE udostępnia on-line dane zapisane na kontach w ZUS, daje możliwość łatwego generowania i przesyłania drogą elektroniczną dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz różnego typu pism i wniosków. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci ZUS jest jedną z instytucji, która umożliwi złożenie wniosku elektronicznego o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego. Wniosek elektroniczny będzie dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Osoba posiadająca profil PUE, po zalogowaniu, będzie miała możliwość wypełnienia i wysłania wniosku. 

Na stronie 500 plus PUE ZUS. Jak złożyć dokumenty o świadczenie „Rodzina 500 plus” znajduje się dokładna instrukcje dla rodziców i opiekunów

Portalu Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl)

Emp@tia to kanał komunikacji obywateli z administracją publiczną. System umożliwia składanie wniosków przez internet m.in. o: przyznanie pomocy społecznej, zasiłek rodzinny i dodatki do niego, becikowe, zasiłek pielęgnacyjny. Od 1 kwietnia dzięki Emp@tii złożymy wniosek o świadczenie wychowawcze bez wychodzenia z domu.

Informator dostępny na stronie: 500 plus Emp@tia. Jak złożyć dokumenty o świadczenie „Rodzina 500 plus

ePUAP

Przez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej można załatwić elektronicznie wiele spraw urzędowych. Aby to zrobić trzeba mieć profil zaufany. Pozwala on potwierdzić tożsamość danej osoby.
Na stronie 500 plus ePUAP. Jak złożyć dokumenty o świadczenie „Rodzina 500 plus” znajduje się dokładna instrukcje dla rodziców i opiekunów

Oprócz możliwość wysłania e-wniosku o świadczenie wychowawcze, rodzic lub opiekun będzie miał możliwość złożenia dokumentów w gminie, w której mieszka albo wysłania ich za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Wnioski o świadczenie wychowawcze będzie można składać bezpłatnie od 1 kwietnia 2016 r. Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy - tj. od 1 kwietnia 2016 do 1 lipca 2016 - rodzice dostaną wyrównanie wstecz. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie. 

 

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/temat_dnia/162547/Wniosek-on-line-na-cztery-sposoby

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Mateusz Jaworski 18-03-2016 13:10
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 18-03-2016
Ostatnia aktualizacja: - 18-03-2016 13:10