Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Resku
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

PROTOKÓŁ ze spotkania w dniu 19.03.2003r.PROTOKÓŁ ze spotkania
w dniu 19.03.2003 r.Tematem spotkania była sprawa utrzymania szpitala w Resku. W spotkaniu uczestniczyli : Przewodnicząca Rady Miejskiej w Resku, Radni, Burmistrz Reska , Sekretarz Gminy, Skarbnik Gminy oraz pielęgniarki szpitala w Resku: Pani Anna Pytlewska , Pani Halina Gajdzis .

Pani Anna Pytlewska pielęgniarka szpitala poinformowała, że odbyło się spotkanie pracowników szpitala z Dyrektorem ZOZ Panem Włodzimierzem Ciuką w dniu 18.03.2003r , który zasygnalizował ,iż z dniem 31.03.2003 r. zostaną wręczone wypowiedzenia pracownikom - powód - to zadłużenie szpitala, brak na leki, na żywność . Dlatego zwracamy się o wsparcie finansowe na okres 3 m-cy do chwili zarejestrowania szpitala w Sądzie Gospodarczym .
Na dzień dzisiejszy otrzymaliśmy opał z Urzędu w Resku, na leki kwotę 2 tyś. przekazał Urząd Gminy Radowo, Starostwo Powiatowe przekazało kwotę 5 tyś. na opał. Otrzymaliśmy na zebraniu również taką informację , że Przewodnicząca Rady Pani Barbara Basowska jest za zamknięciem szpitala , oraz to, że z Panem Burmistrzem przeprowadziła ostrą rozmowę za pomoc szpitalowi w postaci dostarczenia opału .

Burmistrz Reska Pan Jan Olszewski zaprzeczył takim osondą , które nie miały miejsca. Wspólnie z Przewodniczącą Rady podjęliśmy decyzję o zakupie oleju do szpitala w Resku . Dziwi mnie również fakt, że spotkanie odbyło się we wtorek, a nie w czwartek, ponieważ w dniu dzisiejszym w Ministerstwie ma być podjęta ostateczna decyzja. Ponadto o organizowanym spotkaniu ja i Pani Przewodnicząca nie wiedzieliśmy .
W sprawie szpitala odbyły się już dwa spotkania w Starostwie w Łobzie z udziałem Burmistrzów ościennych gmin, na których deklarowana była pomoc finansowa. Jednak najważniejszą rolę tutaj odgrywa Starostwo Powiatowe, ponieważ w ich zakresie jest utrzymywanie szpitala.

Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Barbara Basowska oświadczyła, że nigdy nie byłam za zamknięciem szpitala w Resku i nigdy nie byłam przeciwna udzielić pomocy finansowej szpitalowi. Uczestniczyłam w każdym wyjeździe w sprawie szpitala organizowanym przez pracowników szpitala do Szczecina i Stargardu Szcz.
Starostwo Powiatowe w Łobzie musi podjąć konkretna decyzję w tej sprawie, ponieważ w ich gestii jest utrzymanie szpitala, w budżecie powiatu powinny być zabezpieczone środki.

Pan Ryszard Kosmalastwierdził, że szpital z usługami powinien wychodzić na zewnątrz. Pomocze strony gminy Resko jest duża, ponieważ został umorzony podatek od nieruchomości. Powiat jest władny co do istnienia szpitala. Moje zdanie to nie wspieramy finansowo , ponieważ na dłuższy okres tego się nie załatwi, musi ten przysłowiowy „ ogon „zostać ucięty. Powinna zostać podjęta konkretna decyzja w tej sprawie .

Pan Jerzy Mazurczak stwierdził, że w tym spotkaniu powinni uczestniczyć: Starosta Powiatu, Dyrektor ZOZ, oraz Radni powiatu . Są jednak jednostki w Resku, które pomagają szpitalowi min. moja Firma jak również DPS. Ponadto Dyrektorem szpitala powinna być osoba z Reska.

Burmistrz Reska Pan Jan Olszewski stwierdził, że najlepszym rozwiązaniem jest znaleźć bogatego sponsora, w tej sprawie za tydzień mam otrzymać informację. Do likwidacji nie należy dążyć. Należy się spotkać z osobami kompetentnymi, a Starosta Powiatu musi przedłożyć konkretne decyzje na piśmie. W takim spotkaniu muszą uczestniczyć: Starosta Powiatu, Dyrektor ZOZ, Przewodniczący Rad i Burmistrzowie z terenu gmin ościennych, radni powiatowi.

W związku z tym, że zakończono dyskusje w tym temacie, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Barbara Basowska podziękowała wszystkim obecnym za udział w spotkaniu.


Protokołowała
Inspektor

Ryszarda PodsadnaMetadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Grzegorz Jaworski 19-03-2004 12:12
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 19-03-2004
Ostatnia aktualizacja: - 19-03-2004 12:12